Arama İndeksi Veri Tabanları Yeni Yayınlar Haberler İletişim
Son Güncelleme: Haziran 2016
Kullanım Kuralları
 

LÜTFEN HUKUKKAYNAKLARI.COM’U KULLANMADAN ÖNCE BU KURALLARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ. Bu site, buradaki bütün içerik ve burada sağlanan bütün hizmetler, ancak aşağıdaki kurallara tabi şekilde kullanılabilir. HUKUKKAYNAKLARI.COM’A GİRİŞ YAPTIĞINIZDA BU KURALLARI VE İÇERDİĞİ ANLAŞMAYI KABUL ETMİŞ ADDOLUNURSUNUZ. Eğer bu siteye herhangi bir tüzel kişi, kurum veya kuruluş adına giriş yapıyor veya bu siteyi kullanıyorsanız, söz konusu tüzel kişi, kurum veya kuruluşu temsile yetkili olduğunuzu beyan ve garanti etmiş sayılırsınız. Eğer bu kurallar ile bağlı olmayı kabul etmiyorsanız, HukukKaynaklari.com’u kullanmaya derhal son vermeniz gerekir. 

1. Bu site, kişisel veya kurumsal herhangi bir bilgisayardan, ancak ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir. HukukKaynaklari.com, herhangi bir kişinin kullanma hakkını ve/veya herhangi bir bilgisayardan erişim yetkisini, herhangi bir gerekçe göstermeye gerek olmaksızın, istediği zaman, sınırlayabilir veya yasaklayabilir. 

2. “Künyede ara” kısmında arama yaparak elde edeceğiniz künyeleri, yazdırabilir, bilgisayarınıza kaydedebilir, elektronik posta yolu ile herhangi bir kişiye gönderebilirsiniz. Ticari amaçlar dahil ve fakat bununla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir robot, örümcek, vb. herhangi bir elektronik donanım veya yazılımla site içeriğini kopyalayamaz, kaydedemez, çoğaltamaz, dağıtamaz, kullanamaz ve kullandıramazsınız. Bu site ile sağlanan herhangi bir içerik veya hizmeti, ancak bu site ile sağlanan arama motoru gibi araçlar yardımıyla kullanabilirsiniz. 

3. “Künyede ara” kısmında arama yaparak elde edeceğiniz künyeler, eğer destekleniyorsa, tam metine erişim için birer bağlantı da içerir.HukukKaynaklari.com, kendi sunucusu üzerinde yayınlanıyor olmadıkça, bu tür bir içeriğin yayıncısı değildir. Sadece söz konusu esere nereden erişilebileceğini gösteren bir arama motorudur. Söz konusu içeriğe “yayıncısı belli olacak şekilde, en çabuk ve kolay erişim” ilkesine uygun olarak bağlantı verilir. Onlarca farklı yayıncının her biri, farklı format ve sistematik kullandığı ve bunların sağladıkları hizmetlerin profesyonellik dereceleri farklı olduğu için, hepsi için tek bir standart belirlemek mümkün değil. Bu tür içerik, daima yeni pencerede açılır. Eğer yayıncının profesyonel bir ara yüzü varsa, söz konusu derginin ilgili sayısına bağlantı verilir. Böylece, istenen esere yayıncısı belli olacak şekilde tek tıklama ile erişilebilir. Eğer yayıncı ara yüz kullanmıyor veya ara yüzü kötü veya karmaşıksa, her eseri ayrı ayrı sınıflamak yerine bir derginin belli bir sayısını tek dosya olarak yayınlıyorsa, doğrudan bu dosyaya bağlantı verilir. Söz konusu eserlerle ilgili her türlü hak ve sorumluluk yayıncılarına ve yazarlarına aittir. 

4. “İçerikte ara” kısmında arama yaparak elde edeceğiniz sonuçlar, Google ile yapılan anlaşma çerçevesinde, bu arama motoru tarafından sağlanmaktadır. Sizin Google üzerinden yapacağınız bir aramadan farkı, HukukKaynaklari.com’un arama filtreleri sayesinde, milyonlarca ilgisiz sonucun otomatik olarak elenmesidir. Söz konusu eserlerle ilgili her türlü hak ve sorumluluk yayıncılarına ve yazarlarına aittir. 

5. Bu site ve sağladığı içerik ve hizmetler, hukuki konularda danışmanlık, tavsiye veya yardım yerine geçmez, avukat-müvekkil veya benzeri bir ilişki kurmaz.HukukKaynaklari.com herhangi bir eserde ileri sürülen herhangi bir görüşün doğruluğunu garanti etmez. Hukuki problemler için yetkin bir hukukçuya başvurulmalıdır. 

6. Bu siteye kişisel veya kurumsal (kütüphane, fakülte, enstitü, avukatlık bürosu veya şirket sitesi, vb) internet sayfanızdan bağlantı verebilirsiniz. Facebook,TwitterLinkedin, vb. sosyal medya hesaplarında bu siteyi veya sitedeki haberleri paylaşabilirsiniz. Bağlantı vermek için aşağıdaki logoları kullanmanız bizi memnun eder. 

logomavi.png Logo.jpg 

7. Bu kurallar, çalışma takvimi içinde yeni hizmetlerin devreye alınması dahil ve fakat bununla sınırlı olmamak üzere, gerekli oldukça değiştirilebilir.HukukKaynaklari.com bu konudaki takdir yetkisini saklı tutar. Yeni kurallar yayınlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girer. Söz konusu değişiklikler için bu kuralları düzenli olarak gözden geçirmeniz gerekir.

25.02.2013